ДА ВАМ СЕ ПРЕДСТАВИМ – родитељ гост

Упознавање са рачунарима и ИТ-ом представља незаобилазан сегмет квалитетног модерног образовања. Може се рећи да познавање рада на рачунару, сада већ спада у општу културу. Поред читања и писања, деца у 21. веку морају да савладају и дигиталне вештине да би се сматрала писменом. Тако су ученици 3-1 имали прилику да упознају  тренера система и апликација  који је са њима закорачио у свет обуке запослених за управљање паметним уређајима данашњице. Тата Стефан Марковић, ради на развијању знања запослених у раду са  апликацијма, као и  оперативним системима, па је ученицима кроз конкретне примере на којима  сам ради, приближио његов посао. Ученици су могли да виде неке основне процесе стварања чипова, као и како чип може да ради!
На овом часу дигиталног света још једном смо потврдили да уз програмирање ученици могу развити когнитивне вештине, побољшати памћење и појачати функције и рад мозга. Закључили смо да је рачунарско програмирање креативан процес који програмери изводе да би рекли рачунару како да обави неки задатак. У својој основи, то укључује писање рачунарских програма користећи програмске језике.
Пограмирање за децу је углавном предвиђено да се ради кроз игру, што ученици углавном прихватају позитивно, а тако им је забавно да уче. Већина рачунарских окружења у којима деца праве своје прве кораке у програмирању су направљена да изгледају као игрице.
Захвални смо тати Стефану на организовању активности за наше ученике.

Датум раеализације : 25. 03.2025

 

 


0 коментара

Оставите одговор

Avatar placeholder

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *