Превентивно- едукативни пројекат “Заједно и безбедно кроз детињство“ има за циљ да унапређује систем заштите деце од насиља и да оснажује запослене у систему образовања за реализацију превентивних активности и јачање васпитне улоге школе. Усмерен је ка подизању свести ученика о последицама насилног понашања у стварном и виртуелном окружењу, као и о начинима подршке уколико до насиља дође. Неопходно је да деца препознају различите видове насиља и дискриминације, али и да науче како да ненасилно реше конфликте. Представници Министарства унутрашњих послова и ватрогасци-спасиоци су, у сарадњи са наставницима, одржали  едукативне радионице из области безбедности у саобраћају као и о начину понашања у случајевима ванредних ситуација. Посебну пажњу посветили су темама безбедне прославе матуре као и безбедном игрању онлајн игрица.

0 коментара