Поштовани родитељи,

Обавештавамо Вас да ће се упис деце у први разред основне школе, за школску 2024/2025. годину обавити у времену од 01. априла 2024. до 31.маја 2024. године.

Према Закону о основама система образовања и васпитања у први разред уписује се свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година.

То значи да се школске 2024/2025. године  у први разред уписују сва деца рођена од 1. марта 2017. године до 28. фебруара 2018. године.

И ове године родитељи/други законски заступници који су грађани Републике Србије могу од 1. 4. 2024. године електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис у основну школу и тестирање детета, покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ (то ће бити омогућено од 1. априла 2024.)

Потребно је да:

• Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију еУправа
  • Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)
  • Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Детаљно упутство за родитеље  можете пронаћи овде: Упутство за родитеље

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

• Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.

Упис деце доласком у школу вршиће се сваког дана од 9 до 14 часова код секретара школе. Родитељи који уписују дете непосредно у школи, осим лекарског уверења, треба да поседују и ЈМБГ детета и ЈМБГ једног од родитеља (ЈМБГ може бити исписан руком или у виду фотокопије Извода из матичне књиге рођених).

Том прилоком  заказаће се термин провере спремности за полазак у школу код психолога или педагога.

Постоји могућност да се према процени психолога у први разред основне школе упише и дете које је при поласку у школу (1. септембра) старо од шест до шест и по година. То се у школској 2024/2025. години односи на децу рођену од 1. марта до 31. августа 2018. године. Ако дете старије од седам и по година због болести и других разлога није уписано у први разред, може да се упише у први или одговарајући разред на основу претходне провере знања коју обавља тим састављен од наставника разредне наставе, педагога и психолога школе.

Хвала на поверењу!

Вујачић Весна