Поштовани родитељи/старатељи,

На основу Правилника о упису ученика у продужени боравак (објављен на сајту Школе), који је ступио на снагу 5. јула 2024. године, уређени су услови и начин уписа ученика у продужени боравак. За продужени боравак могу да се пријаве ученици чија су оба родитеља/законска заступника радно ангажована.

Предност приликом уписа ће, следећим редоследом, имати:

1. деца без родитељског старања
  2. деца самохраних родитеља који су радноангажовани.

Под самохраним родитељима, у смислу овог члана 5, став 1. тачка 2) поменутог Правилника подразумева се да је други родитељ непознат, преминуо, потпуно лишен родитељског права или је дете судским решењем/пресудом додељено једном родитељу на самостално старање.

ДОКУМЕНТА ПОТРЕБНА ЗА ПРИЈАВУ ЗА УПИС УЧЕНИКА У ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК

Пријава за упис ученика у продужени боравак обавезно мора да садржи:

1. Потписану молбу родитеља/ законског заступника са основним подацима ученика (име и презиме, разред) и родитеља/ законског заступника (име и презиме, контакт подаци), разлозима за упис у продужени боравак и осталим подацима који могу бити релевантни за одлучивање о упису;
  2. Оригинал или оверену фотокопију потврде послодавца о радном ангажовању родитеља/законског заступника,не старију од 3 месецa;
  3. Фотокопију пријаве на обавезно социјално осигурање (М образац који издаје послодавац) за оба родитеља/ законског заступника;
  4. Решење или други доказ за остваривање предности приликом уписа, у складу са чланом 5 поменутог Правилника.

Непотпуне пријаве, односно пријаве које не садрже потребну документацију ће бити одбијене.

Неблаговремене пријаве које садрже потпуну документацију, Школа ће размотрити само уколико буде слободних места за распоређивање ученика у продужени боравак.

ПРИЈЕМ ПОТРЕБНЕ ДОКУМЕНТАЦИЈЕ ЋЕ СЕ ВРШИТИ ОД 26. АВГУСТА ДО 4. СЕПТЕМБРА 2024. ГОДИНЕ ОД 8 ДО 12 У УЧИОНИЦИ ДО ФИСКУЛТУРНЕ САЛЕ.

Одлука о упису ученика у продужени боравак биће објављена 5. септембра 2024. године на вратима школе и продуженог боравка.

Категорије: Обавештења

0 коментара